Новини

Будьте обережні відвідуючи атракціони

21 Травня 2012 p., 13:05

Безпека під час відпочинку в парках і катанні на атракціонах залежить не лише від тих, хто їх експлуатує, але і від тих, хто їх відвідує.

Як повіждомляють фахівці Державного підприємства «Карпатський еспертно-технічний центр Держгірпромнагляду України», на території Івано-Франківської області експлуатується атракціонна техніка приватного підприємця з м.Коломия (пересувні атракціони) та стаціонарні у м.Івано-Франківську в парку ім.Т.Шевченка і у м.Калуш в парку ім.І.Франка.

Вказані суб'єкти господарювання отримали дозволи Держгірпромнагляду на експлуатацію атракціонної техніки, більшості атракціонів проведено кваліфіковані технічні огляди та експертні обстеження спеціалістами ДП «Карпатський ЕТЦ».

Вимоги до безпечної експлуатації атракціонів викладено в НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки».

Але те що вимагають ці правила в основному стосуються власників атракціонів та обслуговуючого персоналу.

Відвідувачі та батьки малечі повинні, перш за все, запам’ятати, що якщо відомо про те, що через свої фізичні, антропологічні дані чи медичні показники вони можуть наражатися на небезпеку під час катання, то краще від нього відмовитися. Також не дозволити катання повинні і оператори атракціонів. Заборона користування атракціоном для розваг з міркувань безпеки відвідувача не є дискримінацією.

При поході до парку, зазвичай, хочеться виглядати святково дорослим та малечі.

То ж коли одягають дитину треба пам’ятати про її безпеку. Не допускати:

-       Звисаючих поясів і зав’язок на одязі

-       Надто довгих шнурків на бантиках

-       Довгих косичок

-       Мобільних телефонів, що висять довгих шнурах

Все це може зачепитися за деталі атракціону та стати причиною нещасного випадку.

Одягати дітям необхідно те взуття, яке буде гарно триматися на ніжці.

В парках працюють різного роду кав’ярні та лотки. То ж  не варто перегодовувати дитину перед посадкою на атракціон.

Перш ніж купляти квиток на той чи інший атракціон потрібно з’ясувати чи підходить від для вашої дитини. Для цього достатньо ознайомитися з правилами користування атракціоном, які вивішені на спеціальних табличках безпосередньо перед входом в зону катання. Тут викладено вимоги до віку, росту, ваги, стану здоров’я відвідувача, а також вимоги до поведінки під час катання. Якщо відвідувачі не знаходить інформації, яка цікавить, звертаються до оператора.

Найменший вік, при якому можна кататися діткам це 3 роки, рідше 2 роки.

Також перш ніж садити дитину на атракціон необхідно звертати увагу на її здоров’я (якщо «закачує» у транспорті то краще відкласти катання на пізніший термін), темперамент (одним хочеться швидкості, падіння, обертання, а іншим більш спокійних атракціонів).

Можна постояти з дитиною біля атракціону подивитися на реакцію дітей які катаються і коли очевидно, що їм подобається, а дитині вже не терпиться до них приєднатися, можна дозволити таку ж розвгу.

Перед посадкою на атракціон дитину необхідно попереджати про те що бігти і проштовхуватись до атракціону не треба, бо це може призвести до падіння та травмування.

Посадку проводить оператор, або його помічники, за необхідності. Вони застібають ремені чи ланцюжки, закривають дверцята та важелі, але щоб переконатися в безпеці дитини батьки можуть самі підійти і все перевірити. Така допомога правилами дозволена.

Після посадки, в дитини необхідно забрати іграшки, повітряні кульки, їжу та інше – руки під час катання повинні бути вільними щоб міцно триматися.

Їсти та пити під час катання суворо заборонено.

Переконавшись, що все гаразд батьки повинні покинути зону катання до повної зупинки атракціону.

Вдома чи безпосередньо перед катанням родичі повинні провести дитині простий інструктаж. Під час катання до повної зупинки атракціону не дозволяється :

-       Відчіпати ремені безпеки

-       Вставати з місця

-       Крутитися

-       Нахилятися та звішуватися на край сидіння (кабіни)

-       Розмахувати руками та спробувати за щось зачепитися

-       Штовхати дітей, що сидять поруч та заважати їм

Контролер під час катання стежить за станом дітей, але бажано, щоб і родичі чи близькі також дивилися за своєю дитиною і не відлучалися. Коли стало помітно, що з дитиною, щось не те звертаються до оператора з проханням зупинити атракціон.

Безпека при відвіданні атракціонів, вочевидь, стосується і дорослих. Катання на всіх без виключення атракціонах у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння суворо забороняється.

Прес-служба