Новини

Шановні українці! Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

2.1.2019, 11:22

Різдвяні та новорічні свята – одні з найдавніших та найчарівніших свят, які відзначають на усіх континентах.

Це період оновлення, мрій, особливого настрою, приємних хвилювань, надій та сподівань на нові звершення!

Кожен рік додає нам мудрості, робить нас сильнішими, щоб впевнено здійснювати задумане!
Нехай у 2019 році здійсняться усі світлі помисли та найдобріші заповітні мрії кожного українця!

 Нехай прийдешній рік принесе нові перемоги, довгоочікуваний мир та злагоду нашій країні!
Святий вечір нехай сповнить домівки Господньою благодаттю, а сяйво Різдвяної зірки принесе гармонію та сімейний затишок!

Бажаю Вам натхнення, життєвих сил та оптимізму, нехай добро та удача окриляють на нові звершення!

Щедрих та радісних новорічних та різдвяних свят!

 

З повагою

Голова Державної служби                                                                                                            Роман Чернега
України з питань праці

Привітання!!!

2.1.2019, 11:20

Всеукраїнський тиждень права в Україні

18.12.2018, 10:58

10 грудня в Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права, метою проведення якого є ознайомлення студентів із базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та, за потреби, захищати. Всеукраїнський тиждень права триватиме до 14 грудня.

Планується, що під час проведення заходів, затвержених розпорядженням КМУ № 681-р від 26 вересня 2018 року, студенти та школярі дізнаються, куди звертатися, щоб захистити свої законні інтереси, де знайти потрібну інформацію, як протидіяти дискримінації та насильству на різних рівнях. Вони також розглянуть права учасників АТО/ООС, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб.

До проведення заходів також долучились представники ДП «Карпатський ЕТЦ» та Територіального управління Держпраці в Івано-Франківській області.

 Ми прагнемо через подібні заходи виховувати у дітей повагу до честі та гідності іншої людини, відповідальність за свої вчинки тощо.

10 грудня Кафедрою конституційного, міжнародного та адміністративного права Навчально-наукового Юридичного інституту та Відділенням Асоціації правників України в Івано-Франківській області було організовано міжнародний круглий стіл «Роль Загальної Декларації прав людини ООН 1948 року в формуванні фундаментальних основ правової системи України: історія і сучасність». В даному заході взяв участь юрисконсульт ДП «Карпатський ЕТЦ» - Федуняк А.В., який є дійсним членом Асоціації правників України.

11 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, було проведено лекцію на базі Аграрного коледжу на тему: «Захист прав людини. Юридичні аспекти та проблемні питання».

12 грудня юрисконсультом ДП «Карпатський ЕТЦ» було взято участь у семінарі, який проводився Головним територіальним управлінням юстиції в Івано-Франківській області на тему: «Ветеран має право знати свої права».

В рамках запланованих заходів, юрисконсультом ДП «Карпатський ЕТЦ» - Федуняком А.В., 14 грудня було проведено з працівниками підприємства лекцію з питань захисту прав людини з метою підвищення загального рівня правової культури, а також  проведено прийом працівників підприємства з наданням консультацій з правових питань. 

На засіданні Колегії Держпраці в Харкові проаналізували роботу в частині дотримання трудового законодавства

24.10.2018, 10:08

19 жовтня у Харкові під головуванням Голови Держпраці Романа Чернеги відбулося засідання Колегії Державної служби України з питань праці.

В роботі Колегії взяли участь: Михайло Черняк, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації; Сергій Тесленко, Голова Об’єднання профспілок Харківської області; Олександр Колесніков, Голова Об’єднання організації роботодавців Харківської області «Граніт»; Віктор Ачкасов, начальник управління Пенсійного фонду України у Харківської області; Юрій Корсунов, Голова Громадської ради при ГУ Держпраці у Харківській області; фахівці територіальних управлінь Держпраці та експертно-технічних центрів.

Під час роботи Колегії було розглянуто результати роботи територіальних органів Держпраці в частині легалізації праці, здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати, у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх та стан роботи органів місцевого самоврядування в частині ефективного здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

Голова Держпраці  акцентував увагу на  виконанні Розпорядження Уряду «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»: «Держпраці сьогодні перебуває в зоні особливої уваги. Уряд наділив службу широкими повноваженнями щодо нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, надав ефективний механізм виявлення незадекларованої праці, щоб захистити трудові права і забезпечити соціальні гарантії працюючої людини, а тому вимагає від нас відповідної максимальної віддачі».

Володимир Рожанський, начальник Головного управління Держпраці у Харківській області  у своїй доповіді зазначив, що з 5 вересня Головним управлінням, мобілізовано роботу всіх зацікавлених служб.  Розпочато інспекційні відвідування суб’єктів підприємницької  діяльності, які орендують торгові майданчики на території ТЦ «Барабашово», осіб – підприємців-цеховиків з пошиття одягу та взуття, в торгово-розважальних центрах та будівельних майданчиках.

За інформацією Державної фіскальної служби України за 16 днів жовтня цього року роботодавцями подано повідомлень про прийняття на роботу 352,3 тисяч найманих осіб.

 

Пенсійний фонд України інформує, що кількість застрахованих осіб у серпні в порівнянні до початку року зросла на 168 тисяч 188 осіб.

На колегію було також запрошено та заслухано представників підприємств-боржників з виплати заробітної плати міста Харків та Харківської області, які доповіли про стан  погашення заборгованості.

У рамках Колегії, учасники заходу відвідали підприємство АТ «Турбоатом», яке є флагманом машинобудівельної галузі Харківщини та ознайомилися зі станом охорони праці та гігієни праці та  виробничим процесом виготовлення турбін для потреб енергетичного комплексу України.

Досягнуто домовленості щодо початкових кроків в налагодженні співпраці між Держпраці та ISSA щодо можливості долучення України до концепції Vision Zero

8.10.2018, 10:47

Голова Держпраці Роман Чернега 3 жовтня 2018 року провів у форматі відеоконференції розмову з Гельмутом Енесом – генеральним секретарем Міжнародного секції з техніки безпеки в гірничодобувній промисловості Міжнародної асоціації соціального забезпечення (ISSA).

В результаті перемовин було досягнуто домовленості щодо початкових кроків в налагодженні співпраці між Держпраці та ISSA щодо можливості долучення України до концепції Vision Zero (Нульовий травматизм) та подальшої майбутньої співпраці.

Положення зазначеної концепції VZ раніше обговорювались на багатьох міжнародних заходах, зокрема, на  конференції  «Охорона  та безпека праці», що проходила у Стамбулі у травні 2018 року, де участь брала делегація Держпраці, на Міжнародних науково-практичних конференціях з охорони праці, що постійно останні п’ять років проводяться журналом «Охорона праці» спільно з Держпраці, а також під час зустрічей з колегами Інспекції праці Литовської Республіки.

Довідково.

 Міжнародна асоціація соціального забезпечення (ISSA) – це світова організація, що об’єднує органи соціального забезпечення та державні органи влади. Вона була заснована у 1927 році з історичним завданням “співпрацювати у просуванні та розвитку соціального забезпечення, насамперед через його технічне та адміністративне вдосконалення, з тим щоб просувати соціальні та економічні умови життя населення на основі соціальної справедливості” (Стаття 2 Конституції ISSA).

 Виконуючи своє завдання, ISSA є визнаним авторитетним органом, який видає професійні стандарти в сфері управління соціальним забезпеченням, і надає своїм членам знання, послуги та доступ до мереж, які ефективно підтримують їх у вирішенні та подоланні першочергових завдань. ISSA сприяє соціальному забезпеченню та важливій ролі адміністрування соціального забезпечення на міжнародному рівні та робить ключовий внесок у розвиток систем соціального забезпечення для всіх.

 Розроблена Міжнародною асоціацією соціального забезпечення (ISSA) концепція Vision Zero або «Нульовий травматизм» – це якісно новий підхід до організації профілактики, який об’єднує три напрямки – безпека, гігієна праці і благополуччя працівників на всіх рівнях виробництва.

 Концепція пропонує сім «золотих правил», реалізація яких буде сприяти роботодавцю в зниженні показників виробничого травматизму і професійної захворюваності. Дотримання кожного з цих правил передбачає серйозну організаційну роботу і застосування спеціального інструментарію, що дозволяє досягти поставлених цілей.

Сім «золотих правил» концепції «Нульового травматизму»:

Стати лідером – показати прихильність принципам

Виявляти загрози – контролювати ризики

Визначати цілі – розробляти програми

Створити систему безпеки і гігієни праці – досягти високого рівня організації

Забезпечувати безпеку і гігієну на робочих місцях, при роботі з верстатами і обладнанням

Підвищувати кваліфікацію – розвивати професійні навички

Інвестувати в кадри – мотивувати за допомогою участі

Голова Державної служби України з питань праці наголосив на ефективності контрольних та превентивних заходів державного нагляду, які дали позитивні результати для росту економіки

28.9.2018, 09:53

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега взяв участь у дводенному семінарі «Європейсько-Грузинський діалог Праця, Зайнятість і Соціальні питання: трудові стандарти й інспекція». Захід відбувся 19-20 вересня в Тбілісі, за підтримки Європейської комісії та Міжнародної організації праці. Загальна мета заходу полягала у наступному:  підвищити рівень обізнаності про важливість покращення трудових стандартів та умов праці;  підтримувати створення ефективних систем контролю та нагляду відповідно до міжнародних та європейських стандартів.

Учасниками діалогу були соціальні партнери, представники міністерств соціальної політики та трудових інспекцій Грузії, Франції, Іспанії, Польщі, Латвії, Фінляндії, Норвегії, Чорногорії, України,  МОП, Європейської комісії, Європейської агенції з охорони праці, Європейської бізнес асоціації.

Роман Чернега поділився досвідом  реорганізації та становлення нової Служби, принципово новими підходами в організації та здійсненні державного контролю за додержанням законодавства про працю наближеними до стандартів і практик ЄС. На прикладі зростання чисельності з початку року більш як на 200 тисяч застрахованих осіб, продемонстрував ефективність поєднання контрольних і превентивних заходів, що  дає позитивні результати   для росту економіки держави.

В своєму виступі Голова Держпраці наголосив, що превентивні, інформаційно-роз’яснювальні заходи повинні й надалі бути в пріоритеті над накладенням штрафних санкцій, зокрема у боротьбі з незадекларованою працею. У той же час, без інструменту притягнення до відповідальності справа щодо детінізації зайнятості в Україні, в Грузії чи інших країнах Європи, прогресу не матиме.

Учасниками семінару неодноразово акцентувалась увага на  важливості дотримання міжнародних стандартів МОП, зокрема Конвенцій 81 та 129, при проведенні наглядових заходів. Адже, сучасні стандарти праці та гідні умови праці мають велике  значення для сталого бізнесу.

 

 

Голова Держпраці Роман Чернега про заборгованість із заробітної плати у програмі «Доброго ранку, Країно!»

30.8.2018, 09:21

28 серпня у прямому ефірі програми «Доброго ранку, Країно!» на телеканалі «UA:Перший» Голова Держпраці Роман Чернега відповів на запитання ведучих щодо роботи Служби у напрямку погашення підприємствами заборгованості із заробітної плати та наголосив, що кожен працівник має право звернутись до Держпраці за захистом своїх порушених трудових прав.

Зокрема, за результатами роботи інспекторів праці Держпраці з початку року майже перед 70 тис. працівниками погашено заборгованість із заробітної плати на суму більше ніж 438 млн грн.

Привітання з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

23.8.2018, 09:57

                                                                                                 Шановні українці!

Вітаю вас з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Ці дати втілюють в собі давнє прагнення нашого народу до свободи та самовизначення. І саме прапор став символом незалежності, слави і відродження України. Під цим знаменом наш народ утвердив віковічну ідею про державність і самостійність. І сьогодні сучасні воїни-герої захищають цілісність держави під синьо-жовтими стягами!

День Незалежності в серцях українців став символом самоствердження, відчуття волі та суверенності. Ми відстояли своє право продовжувати творити історію державності.

Усі випробування, які ми зустрічаємо на шляху розвитку нашої країни, загартовують українській дух, виховують в кожному повагу до своєї Батьківщини, до її Прапора та Незалежності.

Бажаю нам міцного здоров’я, родинного благополуччя, сімейного затишку, успіхів у справах та починаннях. А перемога у нашій боротьбі знову принесе спокій і мир. Нехай у серцях завжди палає вогонь до праці і дій задля щасливого майбутнього нашої України.

З повагою

Голова Державної служби України

з питань праці

Роман Чернега

 

 

Презентація програмного забезпечення для автоматизації процесу визначення технічного стану, умов і строку подальшої безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском

21.8.2018, 15:54

 

16 серпня 2018 року на базі ДП «Карпатський ЕТЦ» відбулася презентація програмного забезпечення TESERT, призначеного для автоматизації процесу визначення технічного стану, умов і строку подальшої безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Учасниками презентації були: директор ДП «Карпатський ЕТЦ» Александрович О. Л., директор ДП «Західний ЕТЦ» Шпєлик М. М., директор ДП «Волинський ЕТЦ» Міцевський А. П., директор ДП «Рівненський ЕТЦ» Карпюк Р. М., директор ДП «Чернівецький ЕТЦ» Лехіцький І. З., а також експерти ДП «Подільський ЕТЦ».

 

За результатом роботи ПЗ TESERT формуються документи – висновок експертизи за результатами експертного обстеження і регламент технічних оглядів машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на продовжуваний строк безпечної експлуатації після закінчення граничного строку експлуатації.

 

Воно складається з клієнтської частини (Android-додатку і web- додатку) та серверної частини. Web-додаток – складова частина ПЗ, призначена для обліку клієнтів, договорів, об’єктів дослідження; адміністративного управління: ведення персоналу, нормативно-правової документації та інструментів і приладів; створення, формування та обліку висновків експертизи, в т. ч. створення чернетки висновку: внесення первинної інформації по об’єкту дослідження, створення групи експертів/виконавців протоколів, формування програми робіт, вказання необхідного переліку інструментів та нормативно-правових документів; створення, формування та обліку Регламентів.

Android-додаток – складова частина ПЗ, призначена для безпосередньої роботи з об’єктом дослідження: обробки отриманої чернетки висновку експертизи: побудова базової схеми об’єкту дослідження; формування карти-схеми методів контролю, відповідно до обсягів контролю; внесення результатів замірів по методах контролю; вказання наявних дефектів, їх параметрів – побудова загальної схеми дефектів.

У офлайн-режимі - виконання дій, приведених в попередньому пункті у разі відсутності доступу до мережі Інтернет чи попередньо отриманого завдання з серверу. Серверна частина ПЗ виконує функції обробки, передачі та зберігання даних; проведення розрахунків на підставі отриманих результатів замірів з протоколів; генерування документів (висновків експертизи та регламентів).

Використання даного ПЗ забезпечить оптимізацію процесу обробки даних та пришвидшить випуск готового продукту, а саме – висновку експертизи чи регламенту за результатами обстеження.

1  2  3  ...  30