Новини

Онлайн-прийом громадян допомагає вирішувати наболілі питання

1 Вересня 2016 p., 14:44

Так, 31 серпня відбувся онлайн-прийом громадян з Полтавської області.

Громадянин Сергій Циб, заступник генерального директора з охорони праці КП «Полтававодоканал», не знав точної відповіді на важливе запитання в його роботі, і це стало поштовхом звернутися на онлайн-прийом до провідних спеціалістів Держпраці.

IMG_5583Так, Сергій Вікторович не міг зорієнтуватися, яким саме документом керуватися при виконанні газонебезпечних робіт у колодязях? Справа в тому, що на даний час діють «Правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених міст» (1979), вимоги яких суперечать нині дійсної «Типової інструкції по виконанню газонебезпечних робіт» (1985).

На онлайн-прийомі даним питанням опікувався фахівець Держпраці Василь Лісовик – начальник відділу нагляду на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки.

Він пояснив, що так, справді, нині діють ці два документи і вони входять в перелік нормативно-правових актів з охорони праці.

20160831_113409Якщо виникають такі розбіжності, необхідно керуватися тим документом, який має вищий юридичний статус, але, оскільки зазначені документи мають однаковий юридичний статус, потрібно керуватися тим, який прийнятий пізніше, у даному випадку – Типова інструкція з організації безпечного виконання газонебезпечних робіт.

У ній вказані основні вимоги до організації безпечного ведення газонебезпечних робіт на об’єктах. Це міжгалузевий нормативний документ.

 Громадянка Юлій Фоміна, начальник відділу по роботі з персоналом ТОВ «Спецмехсервіс» зі своїм запитанням звернулася до заступника Директора департаменту з питань праці Олени Коновалової.

  IMG_5596Так, Юлію цікавило, що саме робити, коли строк закінчення договору, укладеного з жінкою-працівником, перепадає на час її перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? Чи можна її звільняти і, якщо так, як саме правильно документально оформити?

Так, фахівець Держпраці Олена Анатоліївна пояснила, що звільнити таку жінку з роботи можна не раніше, ніж її дитині виповниться три роки.

 20160831_112552Стаття 184 КЗпП забороняє звільняти жінок, які мають дітей віком до трьох років, у тому числі і у зв’язку із закінченням строкового трудового договору. Також Олена Коновалова пояснила, що ж робити керівництву в такому випадку. Так, в день закінчення строкового трудового договору кадрова служба має видати наказ про те, що жінка підлягає звільненню на підставі пункту 2 статті 36 КЗпП, але, у зв’язку з її перебуванням у відпустці по догляду за дитиною, вона буде звільнена в день, коли дитині виповниться три роки (шість років у випадку, якщо дитина потребує домашнього догляду).

Онлайн–прийом – це сучасна практика вирішення наболілих, важливих та неоднозначних питань, які громадяни хочуть задати особисто спеціалістам Держпраці, але не мають можливості приїхати до столиці.