Новини

На Колегії Держпраці проаналізували результати роботи за 2016 рік та визначилися з майбутніми планами

26 Грудня 2016 p., 14:46

Зосередилися і на питаннях кадрового забезпечення в Службі та територіальних органах Держпраці. Так, інформуючи  про стан кадрової роботи в Державній службі України з питань праці,   начальник відділу персоналу  Олександр Дем’яненко розповів, що упродовж 2016 року територіальні органи  оголосили конкурси на 2230 посад та провели  107 конкурсів, відтак за їх результатами  призначено 433 особи.

«При проведенні конкурсу на посади  слід дотримуватися усіх процедур, які передбачені законодавством. Враховуючи ситуацію в державі,  потрібно  особливу увагу звернути на  ведення військового обліку »,- сказав Олександр Дем’яненко.

Аналізуючи  результати роботи сектору внутрішнього аудиту Державної служби України з питань праці у 2016 році, завідувач сектору внутрішнього аудиту  Ірина Сироватка зазначила, що  упродовж 2016 року проведено 2 контрольних заходи та 11 внутрішніх аудитів.

26За словами Ірини Сироватки, серед недоліків, які негативно впливають на роботу територіальних управлінь Держпраці, є недотримання порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення дозволів на виконання робіт з підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин підвищеної небезпеки.

23Водночас, начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Державної служби України з питань праці Сергій Бабенко зазначив, що закон встановлює вичерпний перелік  підстав  для анулювання дозволів.

«Я вкотре наголошую  та категорично застерігаю від  безпідставних відмов видачі дозволів  підприємствам. Щоб  ні в кого  не було й  наміру створювати  штучні перешкоди для роботодавців. Підставою для відмови  може бути  лише   невиконання   вимог, які встановлені законодавством. Ви усі  повинні діяти в рамках закону і працювати в межах повноважень» –   сказав Роман Чернега, звертаючись до керівників територіальних управлінь.

Також під час Колегії Роман Чернега ознайомив  присутніх  зі змінами до  законів України щодо децентралізації повноважень у сфері праці та зайнятості.

Водночас, аналізуючи міжнародну співпрацю, він зазначив,  що Державна  служба України з питань праці вже підписала  угоду про співробітництво  з Литвою, наступний  етап – це  угоди з  іншими державами.

17Окрім цього, очільник  Державної служби України з питань праці висловив вдячність усім керівникам  за  організацію  онлайн-прийомів громадян, відзначивши при цьому, що  ця  практика  продовжуватиметься  і у 2017 році.

На завершення, голова Професійної спілки працівників державних установ України Юрій Піжук вручив Голові Держпраці Роману Чернезі найвищу нагороду  профспілки.

«Ви побудували взірцевий соціальний діалог, установа, в якій ви працюєте,  справді  потрібна людям»,- сказав Юрій Піжук.

«Ця нагорода – наша спільна заслуга, оскільки від  якості виконання  завдань  кожного  залежить  ефективність Служби в цілому. Ми не зменшуємо оборотів, ми їх лише нарощуємо»,- резюмував Роман Чернега.