Новини

Інтерв’ю начальника Управління Держпраці Ігоря Росипайла

5 Січня 2017 p., 09:56

З 01.01.2017 вступили в дію наступні штрафні санкції:

  • 30 мінімальних заробітних плат – 96 000 грн.. за наступні порушення:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

оформлення працівника на неповний робочий час, у разі фактичного виконання роботи за повний робочий час, установлений на підприємстві;

виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

  • 10 мінімальних заробітних плат – 32 000 грн. за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Саме до цього штрафу відноситься і порушення в частині не проведення індексації заробітної плати, порушення прав і гарантій мобілізованих працівників.
  • 3 мінімальні заробітні плати – 9600 грн. за такі порушення: порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата заробітної плати не в повному обсязі.
  • 1 мінімальна заробітна плата – 3200 грн. за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

«Щодо легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці, тут теж є суттєві зміни. Якщо раніше за не допуск державного інспектора до перевірки штраф складав від 850 грн. до 1700 грн., то тепер максимальний штраф становить 100 мінімальних заробітних плат – 320 000 грн.» - наголосив Ігор Росипайло.