Новини

Роман Чернега: Філософія роботи Держпраці – попередити правопорушення та сформувати правову культуру у сфері праці

10 Березня 2017 p., 09:02

«Бізнес має взяти на себе ризики, пов’язані з роботами підвищеної небезпеки і використанням відповідного обладнання. В свою чергу Держпраці залишає за собою контроль за тим, наскільки чесно і правомірно бізнес застосовує декларативний принцип», – зазначив Голова Держпраці.

Працівники Держпраці беруть активну участь у підготовці нової редакції трудового кодексу, в якому, як підкреслив Р. Чернега, будуть максимально враховані інтереси учасників соціального діалогу.

Для того щоб спростити процедуру отримання дозволів на роботи підвищеної небезпеки територіальні управління Держпраці опрацювали спільно з центрами надання адміністративних послуг механізм надання таких дозволів за принципом «єдиного вікна». З ініціативи Держпраці при районних державних адміністраціях створюються консультативні центри, де суб’єктам господарювання надаватимуться консультації щодо застосування нових норм трудового законодавства.

У центральному апараті відомства протягом року проводився онлайн-прийом, який відвідало понад 90 громадян з усіх регіонів країни.

Голова Держпраці також зазначив, що на особливому контролі Держпраці були і залишаються питання оплати праці, легального працевлаштування, недопущення звільнення з роботи мобілізованих військовослужбовців, порушення прав інвалідів, використання праці дітей.

Стосовно перевірок стану охорони праці на підприємствах Роман Чернега констатував, що превентивні заходи, державний нагляд, що здійснює Держпраці, сприяли тому, що виявлені інспекторами порушення в більшості випадків усуваються –  у 80 %. Тобто бізнес починає усвідомлювати свою відповідальність за життя і здоров’я працівника.

На завершення свого виступу Голова Держпраці наголосив: «Філософія роботи Держпраці – попередити правопорушення, сформувати правову культуру у сфері праці й охорони праці. Ця проблема не вирішиться за рік чи за два. Втім проведення превентивних заходів, роз’яснювальна робота, безперечно, дасть відчутний позитивний результат».