Новини

На Міжнародній конференції праці в Женеві розглядається питання екологічної стійкості через призму гідних умов праці

16 Червня 2017 p., 09:28

Реформа оплати праці відбувається разом з модернізацією системи інспекції праці. Міжнародні трудові стандарти стали орієнтиром для інтеграції служб інспекції праці, перегляду існуючих інструментів для посилення відповідності дотримання норм як шляхом профілактики, так і відповідними санкціями.

Для Держпраці пріоритетним завдання є виявлення та подолання незадекларованої праці. У рамках проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» у чотирьох областях України стартував пілотний проект з подолання незадекларованої праці. Основні завдання кампанії – визначити заходи і способи інформаційно-роз’яснювальної роботи, знайти найоптимальніші інструменти виявлення на підприємствах неоформлених працівників, організувати збір і аналіз отриманої інформації і налагодити належну взаємодію з органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.

Гай Райдер, Генеральний директор МОП, відзначив покращення в Україні в напрямку соціального діалогу та позитивно оцінив докладені зусилля зі скасування мораторію на інспекцію праці. Він запевнив у подальшій підтримці України на шляху впровадження рушійних перетворень.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева та Міністр праці, добробуту та соціального страхування Кіпру Зета Еміліаніду підписали в рамках 106-ї сесії МКП Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами.

Підписання Меморандуму є важливим кроком для взаємовигідної співпраці між державами, адже Республіка Кіпр є однією з основних країн працевлаштування українських моряків.