Новини

Роман Чернега: «Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав і обов’язків»

27 Квітня 2018 p., 09:05

У контексті збереження трудового потенціалу молодого покоління Голова Держпраці повідомив, що Україна ратифікувала низку міжнародних конвенцій, що регламентують чи забороняють роботу неповнолітніх осіб. Інспекторами Держпраці у 2017 році було виявлено 90 роботодавців, які використовували працю 178 осіб віком від 14 до 18 років. Це переважно сфера послуг, сільське господарство. Діти працювали у важких і шкідливих умовах праці, понаднормово, у вихідні, деякі з них не були офіційно оформлені.

Збереження життя і здоров’я насамперед залежить від нашого усвідомлення, що ми самі повинні дбати про свою безпеку і оточуючих, виховувати в собі культуру праці і змінювати ставлення до свого робочого місця, – підсумував Роман Чернега.

Юрій Кузовой акцентував на тому, що Міністерство соціальної політики України в питанні захисту трудових прав молодого покоління дотримується принципів директив Європейського Союзу, на яких сьогодні формується концепція реформування системи охорони праці.

Антоніу Сантуш зазначив, що один з перших документів МОП, прийнятих у рік створення організації (1919 рік) –  Конвенція № 5 свідчить про пріоритетну увагу до проблем працевлаштування дітей і молоді, адже це найбільш уразлива категорія працівників, яка недостатньо усвідомлює наявність ризиків в роботі і їх наслідки в силу своїх психофізичних особливостей. Експерт поінформував учасників про основні положення документа.

Представники соціальних партнерів підтримали думку щодо зміни суспільної свідомості у ставленні до поняття «культура праці» і наголосили на спільній відповідальності у питанні виховання і навчання молодого покоління.