Статті

Фахівці ДП «Карпатський ЕТЦ» перевірили СПБУ «АМАЗОН»

31 Липня 2013 p., 16:12

Згідно з договором між ДП «Карпатський ЕТЦ» та ТОВ «Азов Петролеум ЛЛС», в період з 20.01.2013 р. до 26.01.2013 р. фахівці ДП «Карпатський ЕТЦ» провели експертизу бурової установки «АМАЗОН» щодо відповідності її вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки в м.Мурманську, Російська Федерація. А нещодавно вони перевірили самопідйомну плавучу бурову установку «АМАЗОН», яка запрацює в Азовському морі.

Самопідйомна плавуча бурова установка «АМАЗОН» призначена для виконання повного об’єму технологічних операцій при бурінні, освоєнні та ремонті нафтових і газових свердловин в акваторії моря. Глибина буріння свердоловин на нафту і газ 3000 м при глибині води від 5,5 до 51 м. Спроектована дана установка компанією GUSTOENGINEERING, побудована в 1982 році на заводі «AKERStordVerft» в Норвегії. До 1997 року вона експлуатувалася в Беніні, з 1997 року в Габоні, потім знову в Беніні.

З 2001 року бурова установка взята в бербоут – чартерний контракт ООО «Газфлот» ОАО «Газпром». З травня 2001 року до травня 2002 року пройшла модернізацію і ремонт. На основних даних, внесених в Держанвий судовий реєстр Російської Федерації під №11-393-13 від 31.03.2006 р. судно «Амазон» належить ООО «Газфлот».

Останні модернізації бурової установки «АМАЗОН» полягали в заміні вишки, бурової лебідки, головних дизелів, кормових якірних лебідок – 2006р., заміні станції управління ПВО, бурових насосів, рятувальних човнів – 2011 р., в 2013 р. планується заміна палубного крану 3 т та інші модернізації.

 «В цьому році самопідйомна плавуча бурова установка «АМАЗОН» була переправлена в Україну в місто Керч, - розповідає  експерт технічний з промислової безпеки відділу експертизи підіймальних споруд Володимир Шевлюк. -  Установку прийняв на ремонт суднобудівний завод «Залив», що знаходиться в цьому місті. Після відповідних ремонтних робіт, її планується використовувати в Азовському морі для розвідування газоносних пластів.

Для того щоб підготувати СПБУ «АМАЗОН» до, власне, проведення цих робіт, фахівцям ДП «Карпатський ЕТЦ» необхідно було здійснити перевірку обладнання, а саме – бурової вежі та бурового обладнання: гакоблоку, кронблоку, верхнього приводу, елеваторів, штропів тощо. Було також проведено ультразвукову та магнітну дефектоскопію бурового обладнання бурильних труб і видано відповідні документи про придатність цього обладнання».

Всі роботи з перевірки СПБУ «АМАЗОН» були виконані ефективно і в найкоротші терміни, щоб установка не затримувалася в порту, а якомога швидше розпочала працювати в морі.

Наталія Палій