Статті

Інженер – жіноча професія

12 Квітня 2012 p., 08:40

 

Провідний інженер комплексного відділу експертизи об’єктів котлонагляду та технічного діагностування Державного підприємства «Карпатський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України» Тетяна Сінцова закінчила Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу за спеціальністю технологія машинобудування і одержала фах інженер-механік. В 2001 році отримала диплом магістра.

Далі протягом трьох років працювала на Івано-Франківському 63 котельно-зварювальному заводі в центральній заводській лабораторії інженером-хіміком.

З 2004 року Тетяна працює в ДП «Карпатський ЕТЦ». Трудову діяльність тут розпочала на посаді інженера третьої категорії. Закінчила курси підвищення кваліфікації в Харкові.

«Робота, яку я виконую різноманітна - від складання договорів до оформлення висновків експертизи,  як по технічному  діагностуванню обладнання підвищеної небезпеки, що відноситься до об’єктів котлонагляду, так і по обстеженню підприємств з метою подальшої видачі дозволу на роботи підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, а також на відповідність обладнання, що виготовлено за кордоном, - ділиться Тетяна Сінцова. - На виїздах практично не буваю, в основному працюю на місці з технічною та конструкторською документацією, з нормативними документами, виконую необхідні  звіти про роботу відділу, в якому я працюю. Інколи виїжджаю на підприємства погоджувати проектно-кошторисну документацію для укладання договорів, особливо коли є необхідність підтвердити кошторисну  вартість робіт, що будуть проводитись працівниками нашого відділу. Наприклад, з ТОВ «Карпатнафтохім»  у нас щороку укладаються річні договори з  досить  великими об’ємами робіт, то ж до кожного виду роботи та до кожного типу обладнання потрібно було підходити індивідуально».

Як каже Тетяна, колеги-чоловіки її бережуть і намагаються не навантажувати важкою роботою, яку вміло виконує і вважає цілком жіночою. «Можу виїжджати, за необхідності,  на об’єкти та допомагати проводити окремі види робіт, що виконуються при експертному обстеженні обладнання, але у нас здебільшого цим займаються чоловіки. То ж працюю в основному на місці з клієнтами, - наголошує вона. - Я вважаю, що для жінки така робота хороша, особливо, в чоловічому колективі. В чоловіків – фізична,  у мене - інтелектуальна».

Наталія Палій, керівник прес-центру ДП «Карпатський ЕТЦ»